Skip to main content

Plánování trasy pro doručování nejen krabičkového jídla

By 21 října, 201913 ledna, 2021Řízení lidských zdrojů, Služby
22-2019-09-04-catering_dietetyczny_dostawa

Doručování dietního, tzv. krabičkového, jídla je již nějakou dobu na vzestupu (s další perspektivou růstu). Stále více lidí se rozhoduje využívat tento druh služby, protože jim šetří čas a peníze. Ale co lidé, kteří za tím stojí? Jak ušetřit čas a peníze plánováním optimálních tras? Díky GeoTraxxu, našemu řešení pro plánování tras, je snadné doručit jídlo včas a zajistit spokojenost Vašich klientů. Podívejte se, jak můžete zlepšit své dodávky – od určení trasy po nahlášení úspěšného doručení.

Cateringová společnost má v průměru kolem 150-200 zákazníků. Pro rozvážení krabiček pro tento počet klientů potřebuje společnost 5-6 řidičů. Každý z nich během směny provede přibližně 40 rozvozů. Krabičky jsou obvykle vyrobeny v noci mezi 1 a 8 hodinou ranní, nebo někdy v odpoledních a večerních hodinách mezi 4 a 10 hodinou. Některé společnosti dnes působí i ve více městech.

Toto odvětví můžeme rozdělit na společnosti, které se zabývají pouze výrobou jídel nebo dodávkou, a na ty společnosti, které kombinují obě tyto služby. Jedna věc ale zůstává stejná pro oba typy společností – maximální počet míst, které může řidič navštívit, zůstává kolem 40.

Problémy s dodávkami:

Vzhledem k omezené době pro rozvážení je důležité, aby se řidič vyhnul všemu, co může plýtvat jeho časem. Řidič by tak měl znát vstupní kód nebo způsob, jak se dostat do místa, kde zanechává krabičky apod., aby:

 • úspěšně doručil krabičky na požadované místo,
 • minimalizoval dobu rozvážení.

Řidič neví, kdy si zákazník převezme krabičky (zejména během nočních rozvážek), protože se obvykle zanechávají u dveří. Aby bylo zajištěno, že doručení proběhlo podle požadavků klienta, měli by se dokumentovat případy jakýchkoliv pochybností či stížností.

Jak zlepšit tento proces?

Implementace správného nástroje pro optimalizaci tras může v tomto oboru udělat obrovský rozdíl. Kromě plánování tras může podporovat sledování stavu doručení a reportování. Výsledkem je vyšší efektivita řidičů a vyšší kvalita služeb. Naše aplikace GeoTraxx je perfektním řešením pro plánování tras v oblasti stravovacích služeb. Hodí se pro různé obchodní modely a má několik funkcí usnadňujících práci jak pro logistiku, tak pro řidiče odpovědné za dodávky.

GeoTraxx má 2 moduly:

 • Logistická aplikace – pro plánování a vizualizaci tras na mapě a časové ose
 • Mobilní aplikace – pro řidiče

V mobilní aplikaci má řidič seznam úkolů, který zahrnuje všechny kroky potřebné k provedení dodávky od začátku do konce.

Každá úloha zahrnuje zákazníka a dodací informace (jako je adresa, dodací lhůta, telefon, vstupní kód, bezpečnostní kontakt a další informace o tom, jak a kde zákazníka zastihnout).

Tato aplikace umožňuje shromažďování fotografické dokumentace, která může být okamžitě odeslána do databáze a archivována, přičemž upozorňuje logistiku o dokončení úkolu. Ten je časem dodání označen jako hotový. To umožní transparentnost práce mezi řidičem a logistikou.

Výhody plánování tras při doručování jídla

Logistik/plánovač

 • Rychlé a snadné plánování tras – šetří čas a úsilí
 • Viditelnost úkolů v reálném čase na časové ose a v mapě
 • Automatizovaná optimalizace tras – na základě různých možností a aktuálních dopravních údajů
 • Úpravy tras a přepočty
 • Plánování tras pro více řidičů současně

Řidič

 • Neustálý přístup ke všem informacím o zákaznících a dodávkách
 • Automatická navigace k zákazníkovi – šetří čas a energii, zejména v případě nových lokalit
 • Fotografická dokumentace – ta pomáhá se zákaznickou podporou a vyřizováním stížností

Společnost

 • Automatizovaný a transparentní proces dodání, efektivnější plánování
 • Snadné zaškolení pro nové zaměstnance – řidiče a logistiku
 • Flexibilnější správu a rozvoj
 • Vyšší spokojenost zákazníků

GeoTraxx Vám pomůže ušetřit čas potřebný pro plánování trasy, správu úkolů a doručování. Výrazně zvýší kvalitu služeb a zákaznickou zkušenost. Klienti s vyšší pravděpodobností doporučí Vaši společnost svým přátelům a rodině. Pokud se chcete dozvědět více o výhodách a podrobnostech týkajících se implementace GeoTraxxu, napište nám a my Vám vše rádi ukážeme.